7 stycznia 2024 r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

  1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także, gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły. Jednak w naszej tradycji przedłużamy czas śpiewania kolęd do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego.
  2. Dziś Wieczór Uwielbienia, zapraszamy na godzinę 16.00.
  3. Dziś też spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania po Mszy świętej o godz. 18.00.
  4. Jutro Jerycho Różańcowe – modlitwa w naszym kościele od godz. 12.00 do 16.00. Zapraszamy.
  5. Za tydzień druga niedziela miesiąca – taca na spłatę kolejnej raty kredytu.
  6. W naszej parafii odbędzie się Kurs Alfa, którego celem jest między innymi stawianie pytania o sens życia i wiary. Zachęcamy do skorzystania z tego kursu. Początek Kursu Alfa we wtorek 16 stycznia po Mszy świętej o godz. 18:00.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego. Jest też kwartalnik: Świat Misji i Trwajcie w Miłości.
  8. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodziliśmy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dzieci z naszej parafii tego dnia po Mszach świętych przedstawiły krótkie jasełka i zebrały na misje 1100 zł.
  9. Trwa wizyta duszpasterska: program wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień (   ). Plan „Kolędy” jest gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Wizytę duszpasterską rozpoczynać będziemy od godz. 15.00. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie nas w swoich domach.

 

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

W NIEDZIELE I UROCZYSTOŚCI
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00


W DNI POWSZEDNIE
7:00, 18:00

 

SPOWIEDŹ
każdego dnia
od godz: 17:00 do 17:50

 

 

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika

w każdą sobotę godz. 17:45

 

W pierwszy czwartek miesiąca

o powołania

godz. 17:45

W pierwszy piatek miesiąca

do Najświetszego Serca Pana Jezusa

godz. 17:45

 

Majowe - Litania Loretańska

do Najświętszej Maryi Panny

godz. 17:30

Czerwcowe - Litania do Serca Pana Jezusa

godz. 17:45

Październikowe - Różaniec

godz. 17:15

 
TELEFON KONTAKTOWY
+48 508 829 488
PROSZĘ WYSŁUCHAĆ DO KOŃCA KOMUNIKAT
 

NUMERY WEWNĘTRZNE:

10 – Ks. Proboszcz Maciej Korczyński

11 – Ks. Wojciech Tkaczyk

12 – Ks. Sebastian Osiński

15 – Poradnictwo rodzinne

16 – Michał Danielewicz organista

17 – Ks. Rezydent Dawid Karaś

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
od godz: 8:00 do 9:00
od godz: 16:00 do 17:00

 

 

 

 

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com