1. Powszechnie przyjęta jest zasada, że ślub kościelny należy wziąć w parafii pani lub pana młodego. Oczywiście możemy go zawrzeć w każdej innej parafii, ale w takiej sytuacji potrzebujemy tzw. "licencji" - czyli wyrażenia zgody proboszcza miejsca zamieszkania jednej ze stron.

2. Rezerwacji daty ślubu możemy dokonać w kancelarii parafialnej nawet rok wcześniej przed planowanym terminem ślubu. Pamiętajmy, że najwięcej małżeństw zawieranych jest w okresie letnim, dlatego planując ślub latem, odkładanie rezerwacji na później może opóźnić także datę ślubu. Podczas rezerwacji należy poprosić o tzw. "wyprawkę dla narzeczonych", w której znajdują się informacje na temat obowiązkowego odbycia 10 katechez przedmałżeńskich, spotkań w poradnictwie rodzinnym, a także dniu skupienia. Dokładne informacje powinien przekazać duszpasterz.

3. Najpóźniej na 3 miesiące przed planowaną datą ślubu powinien zostać spisany protokół przedślubny. Aby tego dokonac najlepiej umówić się indywidualnie z duszpasterzem na dogodny termin. Można to uczynić w kancelarii parafialnej lub telefonicznie tel. 508 829 488. Aby spisać protokół, przyszła para młoda zgłasza się w tym celu ponownie do kancelarii parafialnej, w umówionym wcześniej terminie, zabierając ze sobą wymagane dokumenty:
- dowody osobiste,
- aktualne metryki chrztu tj. z datą do 6. miesięcy wstecz (oczywiście w uwzględnioną informacją o sakramencie bierzmowania),
- maturalne świadectwa nauki religii lub zaświadczenie o kursie przedmałżeńskim ze szkoły średniej,
- zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego o braku jakichkolwiek okoliczności, które mogą wykluczyć zawarcie sakramentu małżeństwa (ważne 6 miesięcy),

- potwierdzenie odbycia 10 katechez przedmałżeńskich, 3 spotkań w poradnictwie rodzinnym, dnia skupienia w jednym z sanktuariów naszej diecezji,

4. Na około tydzień przed terminem ślubu udajemy się ponownie do kancelarii parafialnej. Warto wcześniej umówić godzinę spotkania. Tym razem obowiązkowo stawiają się z nami świadkowie. Teraz potrzebne nam będą następujące dokumenty i zaświadczenia:
- zaświadczenie o odbyciu spotkań w poradni rodzinnej
- zaświadczenie o wygłoszeniu niedzielnych zapowiedzi (tylko dla osoby która pochodzi z poza parafii). W przypadku gdy obie strony pochodzą z jednej parafii, ten punkt pomijamy.
- zaświadczenie o odbyciu dwóch spowiedzi przedmałżeńskich

5. Musimy jeszcze pamiętać, że oprawa muzyczna podczas Mszy świętej, wystrój kościoła, sprawy dotyczące filmowania czy fotografowania, należy omówić z duszpasterzami wcześniej.

 

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

W NIEDZIELE I UROCZYSTOŚCI
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00


W DNI POWSZEDNIE
7:00, 18:00

 

SPOWIEDŹ
każdego dnia
od godz: 17:00 do 17:50

 

 

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika

w każdą sobotę godz. 17:45

 

W pierwszy czwartek miesiąca

o powołania

godz. 17:45

W pierwszy piatek miesiąca

do Najświetszego Serca Pana Jezusa

godz. 17:45

 

Majowe - Litania Loretańska

do Najświętszej Maryi Panny

godz. 17:30

Czerwcowe - Litania do Serca Pana Jezusa

godz. 17:45

Październikowe - Różaniec

godz. 17:15

 
TELEFON KONTAKTOWY
+48 508 829 488
PROSZĘ WYSŁUCHAĆ DO KOŃCA KOMUNIKAT
 

NUMERY WEWNĘTRZNE:

10 – Ks. Proboszcz Maciej Korczyński

11 – Ks. Wojciech Tkaczyk

12 – Ks. Sebastian Osiński

15 – Poradnictwo rodzinne

16 – Michał Danielewicz organista

17 – Ks. Rezydent Dawid Karaś

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
od godz: 8:00 do 9:00
od godz: 16:00 do 17:00

 

 

 

 

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com