31 grudnia 2023 r.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

  1. Wciąż przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego. Dziś Święto Świętej Rodziny – odpust w naszej parafii. Tą niedzielą rozpoczynamy Rok Jubileuszowy 50-lecia istnienia naszej parafii.
  2. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – pierwszy dzień Nowego Roku – zawierzamy ten czas Maryi Matce Jezusa i naszej. Jutro Msze święte według porządku niedzielnego.
  3. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze święte 6 stycznia według porządku niedzielnego.
  4. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego zbierane ofiary na tacę będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Dzieci z naszej parafii tego dnia po Mszach świętych: 9.00, 10.30. i 12.00 przedstawią krótkie jasełka.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek udamy się do chorych i osób starszych z posługą sakramentalną od godz. 9.00, a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00 Wieczór Miłosierdzia – wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  7. Za tydzień w niedzielę spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania po Mszy świętej o godz. 18.00.
  8. Za tydzień też Wieczór Uwielbienia – zapraszamy do naszego kościoła na godz. 16.00.
  9. Bardzo dziękuje za ofiary składane na potrzeby parafii. Spłacamy kredyt – miesięcznie rata kredytu to ok. 3500 zł. Natomiast w lutym ta rata wynosi 15000 zł. – dzięki ofiarności naszych parafian udaje się nam co miesiąc gromadzić odpowiednią kwotę. Mam nadzieję, że uda się nam też zgromadzić odpowiednie środki na lutową ratę. Jeszcze raz bardzo dziękuje za ofiary przekazywane na ten cel. Bóg zapłać.
  10. Trwa wizytę duszpasterską: program wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień (   ). Plan „Kolędy” jest gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Wizytę duszpasterską rozpoczynać będziemy od godz. 15.00. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie nas w swoich domach.

 

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

W NIEDZIELE I UROCZYSTOŚCI
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00


W DNI POWSZEDNIE
7:00, 18:00

 

SPOWIEDŹ
każdego dnia
od godz: 17:00 do 17:50

 

 

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika

w każdą sobotę godz. 17:45

 

W pierwszy czwartek miesiąca

o powołania

godz. 17:45

W pierwszy piatek miesiąca

do Najświetszego Serca Pana Jezusa

godz. 17:45

 

Majowe - Litania Loretańska

do Najświętszej Maryi Panny

godz. 17:30

Czerwcowe - Litania do Serca Pana Jezusa

godz. 17:45

Październikowe - Różaniec

godz. 17:15

 
TELEFON KONTAKTOWY
+48 508 829 488
PROSZĘ WYSŁUCHAĆ DO KOŃCA KOMUNIKAT
 

NUMERY WEWNĘTRZNE:

10 – Ks. Proboszcz Maciej Korczyński

11 – Ks. Wojciech Tkaczyk

12 – Ks. Sebastian Osiński

15 – Poradnictwo rodzinne

16 – Michał Danielewicz organista

17 – Ks. Rezydent Dawid Karaś

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
od godz: 8:00 do 9:00
od godz: 16:00 do 17:00

 

 

 

 

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com