4 czerwca 2023 r.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

  1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – Jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
  2. Jutro, 05 czerwca, w naszym kościele Jerycho Różańcowe – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do 16.00.
  3. W najbliższy czwartek, 08 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 9.00. po której wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, Procesja przejdzie tradycyjnie ulicami Kelles-Krauza, Niedziałkowskiego, Struga i 25 Czerwca. Po procesji Msza Święta w Kościele. Proszę mieszkańców wyżej wymienionych ulic, tak jak to było zwyczajem lat ubiegłych, o przygotowanie ołtarzy. Proszę też rodziców o przygotowanie dzieci do sypania kwiatów. W Uroczystość Bożego Ciała Msze Święte w naszym kościele: 7.30; 9.00; po Procesji ok. 11.00 i o 18.00.
  4. Za tydzień w niedzielę 11 czerwca zapraszamy na parafialny Festyn u Świętej Rodziny. W programie coś dla ducha i coś dla ciała. Festyn rozpoczniemy o godz. 14.00 – będzie grill, ciasta, gry i zabawy dla rodzin z dziećmi. Około 17.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Modlitwa Uwielbienie. Całość zakończymy śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Podczas całego festynu będzie można skorzystać z modlitwy wstawienniczej. Serdecznie zapraszamy. Osoby, które chciałyby przygotować ciasta na festyn i podarować je parafii proszę o kontakt.
  5. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca – taca na spłatę raty kredytu. W tym dniu po Mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżających na oazy wakacyjne z naszej parafii.
  6. W czerwcu modlimy się Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.45, zapraszamy.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

 

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

W NIEDZIELE I UROCZYSTOŚCI
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00


W DNI POWSZEDNIE
7:00, 18:00

 

SPOWIEDŹ
każdego dnia
od godz: 17:00 do 17:50

 

 

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika

w każdą sobotę godz. 17:45

 

W pierwszy czwartek miesiąca

o powołania

godz. 17:45

W pierwszy piatek miesiąca

do Najświetszego Serca Pana Jezusa

godz. 17:45

 

Majowe - Litania Loretańska

do Najświętszej Maryi Panny

godz. 17:30

Czerwcowe - Litania do Serca Pana Jezusa

godz. 17:45

Październikowe - Różaniec

godz. 17:15

 
TELEFON KONTAKTOWY
+48 508 829 488
PROSZĘ WYSŁUCHAĆ DO KOŃCA KOMUNIKAT
 

NUMERY WEWNĘTRZNE:

10 – Ks. Proboszcz Maciej Korczyński

11 – Ks. Wojciech Tkaczyk

12 – Ks. Sebastian Osiński

15 – Poradnictwo rodzinne

16 – Michał Danielewicz organista

17 – Ks. Rezydent Dawid Karaś

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
od godz: 8:00 do 9:00
od godz: 16:00 do 17:00

 

 

 

 

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com