28 marca 2021 r.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 1. Dzisiaj przeżywamy szóstą niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych. Dziś też rozpoczynamy Wielki Tydzień – przeżyjmy ten czas wpatrzeni w Chrystusa cierpiącego i umierającego dla naszego zbawienia.
 2. Przez cały Wielki Post składamy jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na biednych i potrzebujących.
 3. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.15 – zapraszamy.
 4. Jutro tj. w poniedziałek dzień spowiedzi w naszej parafii – spowiadać będziemy od godz. 17.00 do 21.00. W tych godzinach będzie też możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. W pozostałe dni Wielkiego Tygodnia spowiedź od godz. 17.00.
 5. W czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne.
  • Liturgia tego dnia rozpocznie się o godz. 18.00 – będziemy dziękować za sakrament kapłaństwa i Eucharystii – po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy – Kościół będzie otwarty do 22.00.
  • W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15. Natomiast Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Kościół tego dnia otwarty będzie od godz. 9.00 do 22.00.
  • W Wielka Sobotę święcenie pokarmów od godz. 9.00 do 12.00. Obrzęd poświęcenia będzie miał miejsce na zewnątrz Kościoła na placu kościelnym co 15 minut. Po poświęceniu pokarmów zapraszamy na adorację Chrystusa w grobie.
  • Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 20.00.
  • Msza Rezurekcyjna w niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00.
 6. W Niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00 i 18.00.
 7. Ze względu na pandemię mamy ograniczenia liczby osób, które mogą jednocześnie przebywać w kościele. Starajmy się stosować do tych zaleceń. Nośmy maseczki, zachowujmy dystans ok. 1,5 metra i pozostańmy w domach korzystając z transmisji telewizyjnej czy internetowej.
 8. W Wielką Środę udamy się do chorych z Sakramentem pokuty i Komunią Świętą od godz. 8.00 rano – można zgłaszać chorych w kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie.
 9. W sobotę nie będzie spotkania formacyjnego KŻR, zachęcam do wymiany tajemnic w Niedziele Wielkanocną.
 10. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”. Jest jeszcze książka: „Wszystko o Świętym Józefie”, „Wszystko o Wielkanocy”.
 11. Ofiary składane dziś do puszek są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com