7 marca 2021 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę Wielkiego Postu. Starajmy się ten czas przeżyć na modlitwie i umartwieniu wpatrzeni w Mękę i Krzyż naszego Pana Jezusa Chrystusa wdzięczni za łaskę odkupienia.
 2. Nabożeństwa Wielkopostne w naszej parafii: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.
 3. Dziś Wieczór Uwielbienia – zapraszamy na godz. 16.00 rodziny z dziećmi i wszystkich, którzy chcą oddać chwałę Bogu.
 4. Przez cały Wielki Post można składać jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na biednych i potrzebujących. W naszym kościele jest przygotowana specjalna skarbona na ten cel.
 5. W ostatnią niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na Misje. Zebrano 950 złotych. Bóg zapłać – zebrane ofiary przekazaliśmy do referatu misyjnego.
 6. W poniedziałek – 8 marca – Jerycho Różańcowe – modlitwa i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do 16.00 – zapraszamy.
 7. W środę – 10 marca – rozpoczniemy nowennę do Świętego Józefa. Nowennę będziemy odmawiać przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
 8. W najbliższą niedzielę 14 marca zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców na Mszą Świętą na godz. 13.00 – po Mszy Świętej spotkanie poświęcone przygotowaniu do spowiedzi.
 9. Również w Niedzielę spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Zapraszamy młodzież na Mszę Świętą na godz. 10.30.
 10. W przyszłą Niedzicę – drugą miesiąca – taca na spłatę kolejnej raty kredytu.
 11. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”. Warto też kupić książkę: „Wszystko o Świętym Józefie”, „Wszystko o Wielkanocy”.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com