14 lutego 2021 r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji. Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek. W ramach nabożeństwa wieczornego o godz. 17:30 będziemy się modlić o Trzeźwość Narodu a zwłaszcza osób z naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 17 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 7:30, 9:00, 10:30, 17:00 i 18:00.
 3. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 4. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Przypominamy, że wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
 5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. Przez cały Wielki Post będzie można składać jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na biednych i potrzebujących. W naszym kościele będzie przygotowana specjalna skarbona na ten cel.
 7. W czasie wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach: Rodzinna Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:30, podczas której dzieci będą otrzymywać obrazki do wyklejania specjalnych książeczek oraz Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:15.
 8. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży w tym roku ze względu na pandemię będą miał inny charakter. W ramach katechezy w szkole katecheci podejmą tematy związane z Wielkim Postem, spowiedzią i rekolekcjami. (przepisy epidemiczne nie pozwalają na zorganizowanie rekolekcji szkolnych).
 9. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 19-21 marca.
 10. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę – Bóg zapłać.
 11. Za tydzień - w niedzielę 21 lutego - kolejny Wieczór Uwielbienia – zapraszamy na godzinę 16.00 rodziny z dziećmi i wszystkich, którzy chcą oddać chwałę Bogu.
 12. Dziś jeszcze o godzinie 10.30 Msza Święta dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i spotkanie formacyjne. A o godzinie 12.00 i 13.00 Msze Święte dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców oraz spotkanie organizacyjne.
 13. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”. Warto też kupić książkę: „Wszystko o Świętym Józefie”.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com