31 stycznia 2021 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
  2. Nabożeństwo Różańcowe dziś o 17.30 – będziemy modlić się za Siostry Córki Maryi Niepokalanej mieszkające i pracujące w naszej parafii.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W tych dniach módlmy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, wynagradzajmy Sercu Jezusa i Sercu Maryi. Zachęcamy do praktykowania spowiedzi pierwszopiątkowej i do komunii wynagradzającej. Spowiedź w naszym kościele codziennie od godz. 17.00.
  4. We wtorek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem, w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa, poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W tym dniu Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 17.00, 18.00.
  5. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
  6. W najbliższą sobotę zapraszamy Koła Żywego Różańca na Eucharystię na godz. 18.00 i spotkanie formacyjne.
  7. Za tydzień, w niedzielę 7 lutego zapraszamy na Wieczór Uwielbienia na godzinę 16.30. Wieczory Uwielbienia w naszej parafii będą obywać się w każda pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca.
  8. Dziś w naszej parafii na wszystkich Mszach Świętych modlimy się za Siostry Córki Maryi Niepokalanej. Jesteśmy wdzięczni Siostrom za obecność i modlitwę. Polecamy całe Zgromadzenie Sióstr Bogu i prosimy o nowe powołania. Nasze Siostry dzisiaj też w kilku zdaniach opowiadają o swoim powołaniu i pracy.
  9. Prasa katolicka, książka o Świętej Rodzinie, publikacje o zgromadzeniu Córek Maryi Niepokalanej – ofiary na misje.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com