13 grudnia 2020 r.

III NIEDZIELA ADWENTU

 1. Trwa Adwent, który przypomina nam nie tylko o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim wzywa nas do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Roratach ku czci Najświętszej Maryi Panny. Roraty w naszym kościele są codziennie, oprócz niedziel, o godzinie 6.15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach.
 2. Rozpoczęliśmy rozprowadzanie świec Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom oraz opłatków. Ofiary składane z racji nabywania opłatków przeznaczone będą bieżące praca w kościele – instalacja przeciwpożarowa. Opłatki i świece będą rozprowadzane po Mszach Świętych i w kancelarii parafialnej.
 3. Od dziś w naszej parafii odbywają się rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Postarajmy się dobrze wykorzystać ten czas. Plan rekolekcji: Dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach, jutro i we wtorek nauki rekolekcyjne na Msza Świętych o 6.15 (Roraty), 9.30 i wieczorem o 17.30. Rekolekcje prowadzi ks. Piotr Woszczyk z Oratorium Księży Filipinów, proboszcz.
 4. Nie planujemy dnia spowiedzi adwentowej. Zachęcamy do spowiedzi każdego dnia od godz. 16.30.
 5. Dziś też poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Na godz. 12.00 zapraszamy uczniów kl. 3A Szkoły Muzycznej oraz dzieci z naszej parafii, na Mszę Świętą na godz. 13.00 zapraszamy uczniów kl. 3B Szkoły Muzycznej.
 6. Dodatkowa Msza Święta Niedzielna o godz. 13.00.
 7. Na Kościół na Wschodzie zebraliśmy 950 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 8. Dziękuję za złożone dziś ofiary na tacę – przeznaczamy je na spłatę kolejnej raty kredytu.
 9. Nasza parafia otrzymała dwie kapy i jeden ornat oraz bieliznę kielichową w prezencie – bardzo dziękujemy.
 10. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.
 11. Nabożeństwo wieczorne – dziś Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 12. Przygotowaliśmy list z życzeniami do wszystkich Parafian. Bardzo proszę by go zabrać – do listu dołączony jest obrazek z aktem zawierzenia rodzin – do odczytania podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na pandemię nie będzie wizyty duszpasterskie tradycyjnej – dlatego ten list z życzeniami. Za tydzień powiemy w jaki sposób zorganizujemy spotkania kolędowe.
 13. Prosimy dzieci by przygotowały ozdoby i zabawki na choinki do kościoła. Za tydzień tymi zabawkami ozdobimy nasze choinki.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com