1 listopada 2020 r.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.
  2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.
  3. W poniedziałek, 2 listopada w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte w następujących godzinach: 7.30, 9.00 i 18.00.
  4. Przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Za naszych bliskich zmarłych będziemy też modlić się w wypominkach jednorazowych od 1 do 8 listopada odmawiając różaniec o godzinie 17.00. Nabożeństwo za zmarłych 2 listopada o godz. 17.00.
  5. Nie możemy w tych dniach być na cmentarzach ze względu na sytuację epidemiczną, będziemy jednak mogli pójść na cmentarze już od 3 listopada i w następne dni. Ufamy, że te ograniczenia przyczynią się do bezpieczeństwa – są one dla nas wszystkich bardzo dotkliwe.
  6. Nasza parafia włącza się w „Różaniec do granic nieba”. Od 1 listopada tj. od dzisiaj do 8 listopada będziemy codziennie gromadzić się w naszym kościele na modlitwie różańcowej prosząc o ustanie ataków na życie ludzkie, o poszanowanie każdego człowieka, o ustanie nienawiści i o pojednanie – też będziemy prosić Boga o przebaczenie wszelkich zniewag i profanacji Kościołów katolickich w naszej Ojczyźnie. Gromadzić będziemy się codziennie o godzinie 20.00. Proszę też by ci którzy będą w domach o tej godzinie łączyli się z nami na modlitwie.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek udamy się do chorych i starszych z komunią świętą.
  8. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej wymiana tajemnic dla KŻR.
  9. Przyszła niedziela, II niedziela miesiąca – taca zbierana będzie na spłatę raty kredytu.
  10. Dziękuję dzieciom i młodzieży za liczny udział w nabożeństwach różańcowych w październiku. Niektóre z dzieci były na wszystkich różańcach – dzieci też pięknie prowadziły naszą modlitwę. Dziękuję też rodzicom, że byli razem z dziećmi.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com