11 października 2020 r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, wspominamy dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Ofiary złożone do puszek, które znajdują się przy wyjściach z kościoła, będą przeznaczone na stypendia dla dzieci i młodzieży.
 3. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą. Zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe tego dnia o godz. 17.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.
 4. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.
 5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 6. Czytajmy prasę katolicką. Dziś do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z filmem: „Ziemia Maryi”.
 7. Dziękuje za ofiary złożone dziś na tacę – pieniądze te przeznaczamy na spłatę raty kredytu.
 8. Dziś o godz. 10.30 młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma swoją Mszę świętą – zapraszamy. W sobotę spotkanie formacyjne dla bierzmowanych o godz. 9.00. Natomiast dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej mają Mszę świętą o godz. 12.00 na której zostaną poświęcone różańce – zapraszamy.
 9. Chcemy by w naszej parafii powstały podwórkowe Kołka Różańcowe – zapraszamy dzieci i młodzież do tej inicjatywy modlitewnej. Do „Podwórkowych Kółek Różańcowych” będzie można się zapisać w niedziele październikowe po Mszy świętej o godz. 12.00 w kaplicy Jana Pawła II. Wymiana tajemnic będzie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej dla dzieci.
 10. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się 16 października br. Będą trwać przez 9 piątków w Parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu (Księża Filipini).
 11. Można już składać wypominki roczne i jednorazowe. Pamiętajmy, że modlitwa za naszych bliskich zmarłych jest nasza powinnością. W wypominkach polecamy naszych zmarłych Bożej pamięci i prosimy o łaskę nieba.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com