1. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Zwróćmy też uwagę, aby nasza postawa w czasie pobytu w świątyni wyrażała należną cześć dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy zatem, niezależnie od rodzaju pogody, o odpowiednio godnym stroju, w którym przychodzimy do kościoła.

2. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy zatem do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

3. Jak w każdy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca, które przypadają w tym tygodniu, zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30 i Msze św. wotywne o godz. 18.00. W związku z okresem wakacyjnym chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy we wrześniu.

4. Przypominamy, że obecnie obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek sprawowania liturgii. W dni powszednie Msze św. są o godz. 6.30 i 18.00, a w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 13.00 i nabożeństwa o godz. 17.30. Z sakramentu pokuty będziemy mogli skorzystać każdego dnia od godz. 17.30 do 18.00.

5. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczymy na budowę parkingu na działce obok kościoła. Za wszelkie ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Apostolat Maryjny z naszej parafii organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę, 28 lipca. Koszt tej jednodniowej pielgrzymki wynosi 45 zł. Zapisy prowadzone są w kancelarii.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu "Na skraju Polski". O krainie pięknej jak z baśni, w której można sobie przypomnieć, co naprawdę znaczy słowo „odpoczynek”.

8. Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com