1. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

2. Rozpoczął się miesiąc czerwiec, który poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Msze św. popołudniowe w dni powszednie są sprawowane o godz. 17.00 i 18.00.

3. Do czwartku włącznie trwamy w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Na jej zakończenie zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej, która rozpocznie się o godz. 17.30 nabożeństwem czerwcowym. Zgodnie z tradycją na zakończenie oktawy Bożego Ciała przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych.

4. W czwartek, z racji pierwszego czwartku miesiąca, podczas nabożeństwa i Mszy św. o godz. 18.00 w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

7. W przyszłą niedzielę, ofiary które złożymy na tacę przeznaczymy na sfinansowanie wykonanych prac porządkowych na działce obok kościoła i budowę parkingu. Jak możemy zaobserwować prace na zewnątrz budynku parafialnego zostały już zakończone. Budynek został przykryty, wykonano ocieplenie i elewację. Wewnątrz została położona instalacja elektryczna. W najbliższych dniach mają być wykonane tynki wewnętrzne oraz wylewki. W następnym etapie będzie wykonana instalacja wodno-kanalizacyjna i gazowa. Środki pozyskane ze sprzedaży budynku, który przejęła Arka, wystarczą by wykonać jeszcze tynki i wylewki. Pozostałe prace będą wykonywane w miarę posiadanych środków. Wszystkim darczyńcom wspierającym modlitwą i ofiarami całość inwestycji składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Czytajmy prasę katolicką. W dodatku radomskim Gościa Niedzielnego m.in.: sylwetki nowo wyświęconych kapłanów naszej diecezji.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com