1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która po zakończonym w poprzednią niedzielę okresie wielkanocnym wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku.

2. 30 maja, swoje imieniny będzie obchodzić S. Weronika nasza Zakrystianka. Zapraszamy na Mszę św. w int. Solenizantki w środę o godz. 18.00.

3. W najbliższy czwartek, 31 maja, będziemy celebrować uroczystość Bożego Ciała. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w eucharystycznej procesji by prosić o Jego błogosławieństwo dla całej wspólnoty parafialnej. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest zawsze obecny w naszym życiu. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim bądźmy w tym szczególnym dniu w stanie łaski uświęcającej, by móc przyjąć Komunię Św. i w ten sposób uczcić Chrystusa obecnego w Eucharystii.

4. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 i 18.00. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 10.00. Bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz, podobnie jak w latach ubiegłych, ustawiony będzie na początku ul. Niedziałkowskiego – przygotowują mieszkańcy ul. Niedziałkowskiego i Staszica. Drugi ołtarz na ul. Struga, przygotowują mieszkańcy ul. Struga. Trzeci ołtarz w pobliżu Liceum nr.13 przygotowują mieszkańcy ul. 25-Czerwca. Czwarty ołtarz będzie ustawiony na placu kościelnym. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów w czasie procesji. Prosimy również, by w procesji zaznaczyły swoją obecność wszystkie grupy parafialne.

5. W pierwszy piątek, który wypada w tym tygodniu, zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Chorych, których adresy zgłaszamy w kancelarii, odwiedzimy od g.7.00. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Przypominamy, że w pierwszy piątek i pierwszą sobotę Msze św. popołudniowe sprawowane są tylko o godz. 18.00.

6. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

7. W piątek na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

8. W najbliższą sobotę, 2 czerwca, odbędzie się Pielgrzymka Rodziny Różańcowej na Jasną Górę. Wyjazd autokaru sprzed kościoła o godz. 5.30.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 Msza św. członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic. Ofiary, które złożymy za tydzień na tacę przeznaczymy na sfinansowanie wykonanych prac na działce obok kościoła i budowę parkingu.

10. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in.: O Eucharystii, która nie powinna spowszednieć, ale mocno trwać jako NAJświętszy Sakrament. Przypominamy sobie o tym szczególnie w czasie Święta Bożego Ciała.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com