1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitwą obejmiemy również siedmiu diakonów, którzy 26 maja w katedrze radomskiej otrzymają święcenia kapłańskie.

5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Przypominamy, że w maju i czerwcu Msze św. popołudniowe w dni powszednie są sprawowane o godz. 17.00 i 18.00. W związku z tym kancelaria parafialna po południu jest czynna od 16.00 do 17.00.

8. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: Dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem. Ponadto w „Gościu”: jesteśmy już po kilku niedzielach bez handlu. Jak Polacy oceniają tę zmianę?

9. 2 czerwca, odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Różańcowej na Jasną Górę. Wyjazd autokarem sprzed naszego kościoła o godz. 5.30.

10. Od 1 do 7 października organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zgłoszenia na wyjazd przyjmowane są do końca maja. Szczegółowych informacji nt. pielgrzymki udziela ks. Tadeusz.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com