Ogłoszenia duszpasterskie


Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem Pana

Niedziela Dobrego Pasterza

rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania

IV Niedziela Wielkanocna - 22. 04. 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza. Na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej zapraszamy dziś o godz. 17.30.

2. W poniedziałek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jego męczeńska krew, wylana na początku historii Kościoła w naszym kraju, stała się prawdziwie nasieniem chrześcijan. Zwracajmy się z gorącą modlitwą przez orędownictwo świętego Wojciecha, aby jego ofiara ciągle ożywiała wiarę Polaków.

3. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Tradycyjnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Św. Marek jest patronem ks. prof. Marka Tatara, w int. którego będzie sprawowana Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 8.30.

4. W piątek, 27 kwietnia, o godz. 18.00 Msza św. Apostolatu Maryjnego. Po Eucharystii spotkanie formacyjne.

5. W przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy, by w tej Eucharystii uczestniczyli również rodzice kandydatów do bierzmowania.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: Bezpłatny dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exultate” – o świętości w świecie współczesnym. Ponadto w Gościu: czy Duch Święty może zmieniać Tradycję w Kościele?

7. W sobotę 2 czerwca, odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Różańcowej na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce nie tylko członków Żywego Różańca ale wszystkich czcicieli MB Jasnogórskiej. Zapisy na pielgrzymkę są prowadzone w kancelarii.

8. Od 1 do 7 października organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zgłoszenia na wyjazd przyjmowane są do końca maja. Szczegółowych informacji nt. pielgrzymki udziela ks. Tadeusz.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com