1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie. Uroczyste nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia dziś o godz. 17.30. Za uczestnictwo w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę ofiary, które będą przeznaczone na działalność diecezjalnej Caritas.

3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.

4. Zachęcamy do adoracji Najśw. Sakramentu, która będzie trwała jutro od godz. 14.00 do 16.00, a którą poprowadzą członkowie Żywego Różańca.

5. Wszystkich, którzy pragną zgłębiać Słowo Boże z liturgii najbliższej niedzieli, zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w każdy czwartek, po Mszy św. wieczorowej.

6. Za tydzień na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami, natomiast na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy dzieci, które w tym roku będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej.

7. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na sfinansowanie wykonanych już prac na działce obok kościoła i w dalszej kolejności na budowę parkingu. Za wszelkie ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: „Jezu, ufam Tobie”. Te trzy słowa są kluczem do Bożego Miłosierdzia. Co dokładnie znaczą i jak je wprowadzić do naszego życia w czasach, w których tak wiele wokół nas nieufności.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com