1. Druga niedziela Wlk. Postu to niedziela misyjna. Naszą modlitwą i jałmużną, składaną do puszek po każdej Mszy św., wspieramy Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane ofiary są przeznaczone na wsparcie ponad 2 tys. polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 97 krajach świata. Za każdą modlitwę i ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Trwajmy w wielkopostnych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.15, dla dorosłych o godz. 17.00, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15.

3. We wtorek, 27 lutego, o godz. 18.00 Msza św. w intencjach Apostolatu Maryjnego i spotkanie formacyjne. Również we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 i konferencję nt. sakramentu małżeństwa zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. W środę, 28 lutego, o godz. 18.00 w kościele MB Miłosierdzia, będzie sprawowana Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

5. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

6. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas nabożeństwa o godz. 17.30 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

7. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Okazja do spowiedzi będzie w tym tygodniu na każdej Mszy św. i w piątek od godz. 17.00. Chorych, których adresy zgłaszamy w kancelarii, odwiedzimy od godz. 7.00. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.

8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: Zwana jest powszechnie dżumą XXI wieku. Samotność - choroba, która poważnie zagraża Europie; ponadto w Gościu: w ramach cyklu „Wielki Post z o. Pio”, o modlitwie jako najlepszej broni.

9. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej, które co roku wystawiane jest w Auli im. św. Jana Pawła II na terenie Sanktuarium MB Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie. Wyjazd 17 marca (w sobotę) o godz. 14.00. Zapisy prowadzone są w kancelarii.

10. Po pewnym opóźnieniu udało się zamontować zadaszenie nad głównymi drzwiami kościoła. Niskie temperatury uniemożliwiły jednak wykończenie na zewnątrz blachą miedzianą i od wewnątrz drewnianą boazerią. Liczymy, że w najbliższych dniach zobaczymy zaplanowany końcowy efekt.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com