1. Na progu Wielkiego Postu wzbudźmy w sobie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie, duchową walkę podjąć.

2. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 17.15 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci na godz. 16.15, dorosłych na godz. 17.00

3. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.

4. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu, będziemy przeżywać dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami w ich posłudze ewangelizacyjnej. W duchu jałmużny wielkopostnej będziemy mogli również złożyć ofiary do puszek na potrzeby misji katolickich.

5. Zachęcamy chłopców do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Służba przy ołtarzu jest wyróżnieniem i zaszczytem. Jest szansą rozwijania swojej wiary i równocześnie wielką pomocą wychowawczą dla rodziców. Wszystkich kandydatów, już od klasy trzeciej szkoły podstawowej, zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 10.00.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Wielki Post z ojcem Pio. Pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęcona spowiedzi. Ponadto w Gościu: o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego.

7. Niech Boże błogosławieństwo umocni wszystkie dobre postanowienia, które się dziś zrodziły w naszym sercu i niech przyniosą one owoce świętości w naszym życiu.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com