26 maja 2024 r.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

  1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – Jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
  2. W ostatnią sobotę dk. Paweł Osiński przyjął święcenia kapłańskie w Katedrze Radomskiej. Ks. Paweł Mszę prymicyjną w naszej parafii odprawi za tydzień w niedzielę o godz. 12.00.
  3. Jutro, 27 maja spotkanie formacyjne Apostolatu Maryjnego po Mszy świętej o godz. 18.00.
  4. W najbliższy czwartek, 30 maja, w liturgii będziemy celebrowali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, a także prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 9.00, po której wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie tradycyjnie ulicami Kelles-Krauza, Niedziałkowskiego, Struga i 25 Czerwca. Po procesji Msza święta w kościele. Proszę mieszkańców wyżej wymienionych ulic, tak jak to było zwyczajem lat ubiegłych, o przygotowanie ołtarzy. Proszę też rodziców o przygotowanie dzieci do sypania kwiatów. W Uroczystość Bożego Ciała Msze święte w naszym kościele: 7.30; 9.00; po Procesji ok. 11.00 i o 18.00.
  5. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.15.
  6. W czerwcu będziemy modlić się Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.45. Zapraszamy.
  7. W sobotę, 1 czerwca jedziemy na pielgrzymkę na Jasną Górę. Są jeszcze wolne miejsca, zachęcam do zapisania się na pielgrzymkę. Wyjazd w sobotę o godz. 6.00 rano sprzed kościoła.
  8. Nasza parafia organizuje w lipcu we współpracy z Urzędem Miasta, obóz żeglarski Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich dla młodzieży powyżej 13 lat. Chętnych, młodzież oraz rodziców, zapraszamy po każdej Mszy świętej do zakrystii po szczegółowe informacje, których udziela ks. Sebastian. KARTA INFORMACYJNA <<KLIKNIJ>>
  9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

 

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

W NIEDZIELE I UROCZYSTOŚCI
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00


W DNI POWSZEDNIE
7:00, 18:00

 

SPOWIEDŹ
każdego dnia
od godz: 17:00 do 17:50

 

 

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika

w każdą sobotę godz. 17:45

 

W pierwszy czwartek miesiąca

o powołania

godz. 17:45

W pierwszy piatek miesiąca

do Najświetszego Serca Pana Jezusa

godz. 17:45

 

Majowe - Litania Loretańska

do Najświętszej Maryi Panny

godz. 17:30

Czerwcowe - Litania do Serca Pana Jezusa

godz. 17:45

Październikowe - Różaniec

godz. 17:15

 
TELEFON KONTAKTOWY
+48 508 829 488
PROSZĘ WYSŁUCHAĆ DO KOŃCA KOMUNIKAT
 

NUMERY WEWNĘTRZNE:

10 – Ks. Proboszcz Maciej Korczyński

11 – Ks. Wojciech Tkaczyk

12 – Ks. Sebastian Osiński

15 – Poradnictwo rodzinne

16 – Michał Danielewicz organista

17 – Ks. Rezydent Dawid Karaś

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
od godz: 8:00 do 9:00
od godz: 16:00 do 17:00

 

 

 

 

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com