Uroczystość Chrystusa Króla - 25. 11. 2018 r.

1. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny, który będziemy przeżywać pod hasłem: W mocy Bożego Ducha. 

2. Dzisiaj, o godz. 17.30 modląc się na różańcu, Bożemu Miłosierdziu polecać będziemy naszych bliskich zmarłych.

3. 27 listopada obchodzimy rocznicę podarowania nam przez Niebo Cudownego Medalika. Matka Boża, objawiając się św. Katarzynie Labouré, powiedziała: „Każ wybić ten medalik. Ci, którzy będą go nosić, otrzymają wielkie łaski”. Apostolat Maryjny, który szczególnie czci MB od Cudownego Medalika spotka się we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00.

4. W piątek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa i bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.

5. W sobotę, 1 grudnia, w katedrze radomskiej o godz. 11.00 będzie celebrowana Msza Święta w intencji beatyfikacji i kanonizacji Ks. Romana Kotlarza. Po Eucharystii rozpocznie się pierwsza uroczysta sesja otwierająca proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny.

6. W pierwszą sobotę miesiąca, która wypada w tym tygodniu, w szczególny sposób oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. Za tydzień o godz. 7.00 Msza św. członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Bezpłatny dodatek - kalendarz ścienny na rok 2019. Ponadto w Gościu: o Jezusie Chrystusie, Królu królów, który stał się pokornym Sługą Jahwe.

9. Już od dzisiaj można nabyć świece Caritas na stół wigilijny.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com