18 września 2022 r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.
  2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji: schola, ministranci, oaza.
  3. Przypominamy: Mszę Święte dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 12.00, Katecheza dla dorosłych w każdy poniedziałek po Mszy Świętej, Grupa Biblijna spotyka się w każdą środę po Mszy Świętej wieczornej.
  4. Dziś zbiórka do puszek na domy dziecka prowadzone przez „Caritas”.
  5. W tym tygodniu przypada rocznica śmierci naszego pierwszego proboszcza ks. Prałata Stanisława Wrocławskiego – pamiętajmy w tych dniach o nim w modlitwie.
  6. Czytajmy prasę katolicką. Jest też kalendarz na rok 2023 po 10 zł. – zachęcamy do nabycia.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com