11 września 2022 r.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży.
 2. W tym roku przygotowanie dzieci do pierwszej komunii i młodzieży do bierzmowania rozpoczniemy zapisami. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.00. Spotkanie rodziców i młodzieży, pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii, odbędzie się również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 3. W środę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się w intencji Ukrainy prosząc o pokój i pojednanie.
 4. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego, pod datą 15 września (najbliższy czwartek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 5. Jesteśmy na początku roku szkolnego, katechetycznego i formacyjnego. Przypominamy o spotkaniach: Ministranci – swoje spotkania mają w każdą sobotę o godz. 11.00. Chłopców zapraszamy do zapisania się do grupy ministrantów. Schola dla dziewcząt ma spotkania również w sobotę godzinę 11.00. Oaza spotyka się w sobotę o godz. 10.00 młodzież, o godz. 12.00 dzieci.
 6. Msze Święte dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 12.00 – zapraszamy.
 7. Katecheza dla dorosłych w każdy poniedziałek po Mszy Świętej ok. 18.45.
 8. Grupa Biblijna spotyka się w każdą środę po Mszy Świętej wieczornej.
 9. Apostolat Maryjny ma swoje spotkania każdego 27 dnia miesiąca o godz. 18:00.
 10. Spotkania formacyjne Kół Żywego Różańca odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej wieczornej.
 11. Organizujemy pielgrzymkę KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA do Wysokiego Koła – koszt wyjazdu to 40 zł. Wyjazd 1 października ok. 7.45 z placu przy kościele.
 12. Wspólnota Świętej Rodziny spotyka się według ustalonego harmonogramu.
 13. Dziękuje za ofiary złożone dziś na tacę – zebrane fundusze przeznaczamy na spłatę raty kredytu i bieżące prace przy domu parafialnym. Bóg zapłać.
 14. Za tydzień w niedzielę 18 września będzie zbiórka do puszek na Domy Dziecka prowadzone przez Caritas
 15. Czytajmy prasę katolicką.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com