28 sierpnia 2022 r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tygodniu rozpoczynamy kolejny rok szkolny i katechetyczny. Powierzamy dzieci i młodzież Bogu z prośbą o błogosławieństwo na ten czas.
  2. W czwartek przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  3. Również w czwartek 1 września Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz katechetów, nauczycieli i wychowawców na godzinę 8.00 do naszego kościoła.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź codziennie: rano przed Mszą Świętą, po południu od godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia od godz. 17.00.
  5. W sobotę, po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie formacyjne dla Kół Żywego Różańca – zapraszamy.
  6. W tym tygodniu do 7 września organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt można będzie składać na placu kościelnym w wyznaczonym miejscu.
  7. Od czwartku można już zamawiać intencje Mszy Świętych na przyszły rok, zapraszamy do kancelarii parafialnej.
  8. Biskup ordynariusz Marek Solarczyk z dniem 25 sierpnia 2022 roku mianował księdza Dawida Karasia rezydentem w naszej parafii. Witamy księdza w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy mu owocnej posługi.
  9. Czytajmy prasę katolicką.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com