19 września 2021 r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna też Tydzień Rodziny – informacje odnośnie do tego tygodnia znajdziemy na plakacie. Na zakończenie tego Tygodnia Marsz dla życia i rodziny.
 3. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji: schola, ministranci – spotykania w każdą sobotę o godz. 10.00. Zapraszam też chętnych do Oazy – spotkania w soboty o godz. 11.00.
 4. Przypominamy: Mszę Święte dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 12.00, Grupa Biblijna spotyka się w każdą środę po Mszy Świętej wieczornej.
 5. Dziś Wieczór Uwielbienia Boga – godz. 16.30. Zapraszamy rodziny z dziećmi i wszystkich chcących się modlić we wspólnocie.
 6. W Katedrze, w sobotę 25 września o godz. 11.00 Msza Święta dziękczynna za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego – zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę 26 września – Marsz dla życia i rodziny – zapraszamy do wzięcia udziału w tym Marszu – początek godz. 16.00, ul. Rwańska.
 8. W przyszłą niedzielę Taca Miłosierdzia – ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Caritas naszej diecezji.
 9. Czytajmy prasę katolicką. Jest też kalendarz na rok 2022 – zachęcamy do nabycia.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
 • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com