12 września 2021 r.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży.
 2. W tym roku przygotowanie dzieci do pierwszej komunii i młodzieży do bierzmowania rozpoczniemy zapisami. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.00. Spotkanie rodziców i młodzieży, pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii, odbędzie się również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 3. We wtorek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 4. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego, pod datą 15 września (najbliższa środa) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 5. Jesteśmy na początku roku szkolnego, katechetycznego i formacyjnego. Przypominamy o spotkaniach: Ministranci – swoje spotkania mają w każdą sobotę o godz. 10.00. Chłopców zapraszamy do zapisania się do grupy ministrantów. Schola dla dziewcząt ma spotkania również w sobotę godzinę 10.00. Oaza spotyka się w sobotę o godz. 11.00.
 6. Msze Święte dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 12.00 – zapraszamy.
 7. Grupa Biblijna spotyka się w każdą środę po Mszy Świętej wieczornej.
 8. Apostolat Maryjny ma swoje spotkania każdego 27 dnia miesiąca o godz. 18:00.
 9. Spotkania formacyjne Kół Żywego Różańca odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej wieczornej.
 10. W ostatnią niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na pomoc mieszkańcom Afganistanu – zebraliśmy 1650 zł. Zebraną sumę przekazaliśmy do Caritas Polska. Bóg zapłać.
 11. Dziękuje za ofiary złożone dziś na tacę – zebrane fundusze przeznaczamy na spłatę raty kredytu i bieżące prace przy domu parafialnym. Bóg zapłać.
 12. Za tydzień w niedzielę o godz. 16.30 kolejny Wieczór Uwielbienia – zapraszamy rodziny z dziećmi i wszystkich pragnących wspólnie się modlić.
 13. Badania diagnostyczne – Mobilne Centrum Diagnostyczne organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania szczególnie zalecane po przejściu Covid-19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w poniedziałek, 13 września br. o godz. 17.30. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 14. Czytajmy prasę katolicką.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com