29 sierpnia 2021 r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
  2. W środę przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  3. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.
  4. Również w środę 1 września Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz katechetów, nauczycieli i wychowawców na godzinę 8.00 do naszego kościoła.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź codziennie: rano przed Mszą Świętą, po południu od godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia od godz. 17.00.
  6. W piątek odwiedziny u chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
  7. W sobotę, po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie formacyjne dla Kół Żywego Różańca – zapraszamy.
  8. Od poniedziałku można już zamawiać intencje Mszy Świętych na przyszły rok, zapraszamy do kancelarii parafialnej.
  9. W tym tygodniu do 3 września organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt można będzie składać na placu kościelnym w wyznaczonym miejscu.
  10. Czytajmy prasę katolicką.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com