1 sierpnia 2021 r.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski wyruszą pielgrzymki na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
  2. Jutro, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii świętej tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  3. W środę, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona kapłanów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
  4. W piątek, 6 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 17.00 i 18.00
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00.
  6. Do chorych udamy się w piątek od godz. 10.00
  7. W sobotę 7 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie formacyjne dla Kół Żywego Różańca.
  8. W ubiegłą niedzielę była zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku kataklizmów – powodzi i nawałnic. Zebraliśmy 1700,00 złotych – Bóg zapłać za złożone ofiary.
  9. Wszystkich ofiarodawców, którzy wspierają inwestycje realizowane w naszej parafii obejmujemy wdzięcznym sercem i polecamy wstawiennictwu Świętej Rodziny. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na spłatę raty kredytu i dalsze prace w domu parafialnym.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com