11 kwietnia 2021 r.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Świętujemy Wielkanoc. Dziś w sposób szczególny zatrzymujemy się przy tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy za objawienie nam tej prawdy przez Świętą siostrę Faustynę i Świętego Jana Pawła II.   Niech Zmartwychwstały Pan prowadzi nas na drogach codzienności i błogosławi. Niedzielą Miłosierdzia rozpoczynamy w Kościele Powszechnym Tydzień Miłosierdzia.
  2. Dziś spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców na Mszy Świętej o godz. 13.00. Zapraszamy.
  3. Dziś też spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na Mszy Świętej o godz. 10.30.
  4. Zapraszamy na godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  5. W poniedziałek 12 kwietnia Jerycho Różańcowe – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do 16.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę – przeznaczamy je na spłatę kolejnej raty kredytu i konieczne prace w domu parafialnym.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.
  8. Od dziś tj. od 11 kwietnia 2021 rozpoczyna się w naszej diecezji Jerycho Rodzin – Słowo Biskupa Ordynariusza.

Droga wspólnoto Kościoła Radomskiego!

W dniu 11 kwietnia 2021 roku, rozpoczniemy w naszej diecezji Jerycho Rodzin. Od Niedzieli Miłosierdzia do Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, przez 32 tygodnie, będzie trwała modlitwa w kolejnych dekanatach, parafiach, naszych rodzinach. Pragniemy odnowić naszą wiarę i zawierzyć Bogu nasze życie.

Nasze dzieło będzie miało swój początek w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie, a cudowny wizerunek Świętej Rodziny będzie towarzyszył naszej modlitwie na każdym etapie, aż do zakończenia w katedrze radomskiej pod wezwaniem Opieki Najświętszej Maryi Panny.

Naszej Orędowniczce, Matce Kościoła i Rodziny, zawierzam ten wyjątkowy czas działania Bożej Łaski. Niech posługa duszpasterzy objawi ufność i przyniesie oddanie na wzór Św. Józefa. Niech Opieka Matki Bożej będzie wsparciem dla wszystkich rodzin i całej wspólnoty diecezjalnej. W tajemnicach radosnych będziemy zawierzać ofiarną miłość małżonków, oddaną troskę rodziców o wychowanie dzieci i młodzieży oraz umocnienie jedności w rodzinach. W tajemnicach światła będziemy dziękować za bogactwo duchowych darów we wspólnocie diecezjalnej, zaangażowanie tak wielu osób w liczne dzieła ewangelizacyjne, za wspólnoty formacyjne i modlitewne oraz różne dzieła charytatywne. Rozważając tajemnice bolesne, będziemy odnawiali naszą wrażliwość na duchowe dary, jakie nasi bracia i siostry przeżywają w łączności z Bogiem w tajemnicy choroby i cierpienia. W tajemnicach chwalebnych będziemy prosili o umocnienie naszego radomskiego Kościoła w mocy Ducha Świętego i zawierzymy Miłosierdziu Bożemu, tych którzy zakończyli już drogę ziemskiego życia.

Moi Drodzy! Wiemy, że własnymi siłami nie będziemy mogli naśladować Świętej Rodziny w umiłowaniu Boga i wypełnieniu Jego woli. Dlatego, wspólnie prośmy Matkę Bożą o opiekę nad nami i przez Jej wstawiennictwo poświęćmy Bogu siebie i wszystkich, z którymi pragniemy przeżywać wspólnotę życia i wiary.

Wasz biskup Marek

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com