28 lutego 2021 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu. Starajmy się ten czas przeżyć na modlitwie i umartwieniu wpatrzeni w Mękę i Krzyż naszego Pana Jezusa Chrystusa wdzięczni za łaskę odkupienia.
  2. Nabożeństwa Wielkopostne w naszej parafii: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.
  3. Przez cały Wielki Post można składać jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na biednych i potrzebujących. W naszym kościele jest przygotowana specjalna skarbona na ten cel.
  4. Dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Misje. Pamiętajmy by wspierać Misje i misjonarzy naszą modlitwą i ofiarami. Bóg zapłać – puszki znajdują się przy wyjściach z Kościoła.
  5. Dziś też przypada VI rocznica sakry biskupiej biskupa Piotra Turzyńskiego – pamiętajmy w naszych modlitwach o biskupie Piotrze polecając go Bożej opiece.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi w tych dniach – spowiedź w naszym kościele codziennie od godz. 17.00. Przypominamy też o adoracji Najświętszego Sakramentu.
  7. W najbliższy piątek udamy się do chorych z Komunią Świętą od godz. 8.00.
  8. W czwartek – 4 marca – Uroczystość św. Kazimierza – patrona naszego miasta i diecezji. Msza Święta odpustowa w Bazylice Św. Kazimierza o godz. 11.00.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”. Warto też kupić książkę: „Wszystko o Świętym Józefie”, „Wszystko o Wielkanocy”.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com