21 lutego 2021 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
  2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17:30 odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17:15 Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.
  3. Przez cały Wielki Post będzie można składać jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na biednych i potrzebujących. W naszym kościele jest przygotowana specjalna skarbona na ten cel.
  4. Dziś – kolejny Wieczór Uwielbienia – zapraszamy na godzinę 16.00 rodziny z dziećmi i wszystkich, którzy chcą oddać chwałę Bogu.
  5. W czwartek 25 lutego Msza Święta w intencji poszanowania życia i obrony nienarodzonych. Zapraszamy na godzinę 18.00.
  6. Za tydzień, w najbliższą niedzielę zbiórka do puszek na misje.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”. Warto też kupić książkę: „Wszystko o Świętym Józefie”.
  8. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Piotra Morawskiego – alumna VI roku WSD – Piotr w naszej parafii będzie odbywał praktyki duszpasterskie.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com