7 lutego 2021 r.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
  2. W czwartek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.
  3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych.
  4. Zapraszamy dziś na Wieczór Uwielbienia na godzinę 16.30. Wieczory Uwielbienia w naszej parafii będą obywać się w każda pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca.
  5. Za tydzień, 14 lutego w niedzielę poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Na godz. 12.00 zapraszamy uczniów klasy 3A Szkoły Muzycznej oraz dzieci z naszej parafii, na Mszę Święta na godz. 13.00 zapraszamy uczniów klasy 3B Szkoły Muzycznej.
  6. Również w niedziele 14 lutego zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania na Mszę Świętą na godz. 10.30 i spotkanie formacyjne.
  7. W przyszłą niedzielę – druga niedziela miesiąca – taca przeznaczona będzie na spłatę kolejnej raty kredytu.
  8. Prasa katolicka, książka Wszystko o Świętym Józefie, zachęcamy do nabywania i czytania.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com