24 stycznia 2021 r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Przeżywamy dziś III Niedzielę zwykłą, która w kościele w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Czytanie Słowa Bożego stanowi fundament wiary katolickiej, dlatego uświadamiamy sobie dzisiaj tę konieczność i pragniemy aby lektura Biblii była naszą codziennością.
  2. Dziś Wieczór Uwielbienia – zapraszamy do naszego kościoła na godz. 16.30. Znajdźmy czas by dzisiejszy niedzielny wieczór przeżyć na modlitwie uwielbienia Boga. Szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi.
  3. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  4. Jutro tj. 25 stycznia kończy się tegoroczny Tydzień modlitw o jedność chrześcijan, który był przeżywany pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Niech modlitwa o jedność wszystkich chrześcijan stale nam towarzyszy.
  5. Jutro w naszym kościele odprawiona zostanie Msza święta w intencji obrony życia i rodziny. Msze święte w tej intencji odbywać się będą 25 dnia każdego miesiąca o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w modlitwę o poszanowanie życia.
  6. W najbliższą środę 27 stycznia ingres bp Marka Solarczyka do Katedry radomskiej.
  7. Bardzo dziękuję za ofiary składane z racji kolędy. Bóg zapłać.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego. Jest też do kupienia publikacja Wszystko o Świętej Rodzinie w cenie 5 zł.


Droga wspólnoto Kościoła Radomskiego!

W dniu 27 stycznia 2021 r. o godz. 11.00 (środa) odbędzie się mój ingres do katedry radomskiej. Chcąc zachować wszelkie normy sanitarne podczas sprawowania tej liturgii, liczba uczestników będzie bardzo ograniczona. Niestety, w związku z tym, do świątyni będą mogły wejść jedynie osoby z zaproszeniami. Takie okoliczności sprawiają, że wielu z Was będzie łączyło się tylko duchowo oraz będzie mogło włączyć się we wspólnotę modlitwy poprzez przekaz medialny.

Jest mi bardzo przykro, że w tak ważnym dla naszej społeczności dniu nie będziemy mogli wszyscy zgromadzić się w katedrze. Proszę o zrozumienie i wyrażam nadzieję, że w kolejnych tygodniach będziemy mogli przeżyć osobiście wspólnotę wiary i modlitwy podczas Mszy Świętych w każdym z dekanatów.

Bóg ofiarował nam ten czas, abyśmy wspólnie odkrywali Jego Tajemnice
i spotykaj
ąc się w naszych parafiach, grupach formacyjnych, wspólnocie kapłańskiej i życia konsekrowanego budowali wspólnotę Kościoła Radomskiego.

Dla każdego z Was przyzywam mocy Bożego błogosławieństwa i proszę o modlitewne wsparcie mojej posługi pasterskiej wśród Was i dla Was.

Wasz biskup Marek

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com