10 stycznia 2021 r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

  1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły. Jednak w naszej tradycji przedłużamy czas śpiewania kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego.
  2. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodziliśmy Dzień Pomocy Misjom. Taca przeznaczona była na Krajowy Fundusz Misyjny: zebrano ok 2100 zł.
  3. Dziś w ramach nabożeństwa wieczornego Różaniec.
  4. Bardzo dziękuje za ofiary składane na potrzeby parafii w ramach tzw. kolędy. Wiele osób wsparło finansowo naszą parafię – Bóg zapłać. Mam nadzieję, że poradzimy sobie ze zobowiązaniami gdy chodzi o kredyt. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tace.
  5. W tym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską na życzenie – można jeszcze zgłaszać chęć przyjęcia księdza po kolędzie w kancelarii parafialnej lub po Maszach Świętych.
  6. Zachęcam do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

 

 

 

Słowo Księdza Biskupa Marka Solarczyka

Moi Drodzy!

W dniu 4 stycznia 2021 roku Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa Henryka Tomasika z posługi biskupa radomskiego. Dziękujemy Dobremu Bogu za Jego pasterską troskę i oddaną posługę we wspólnocie Kościoła radomskiego. W uroczysty sposób wypowiemy dziękczynienie dla biskupa Henryka w dniu 19 stycznia, gdy w naszej katedrze radomskiej będziemy modlili się z Nim i zawierzali Go Dobremu Bogu.

Tego samego dnia, Ojciec Święty Franciszek mianował mnie biskupem radomskim i zgodnie z przepisami prawa kościelnego objąłem kanonicznie urząd w dniu 8 stycznia 2021 roku, a liturgiczny ingres do kościoła katedralnego odbędzie się w najbliższym czasie.

Jako wasz nowy biskup, przywołuję mocy Bożego błogosławieństwa i staję pośród was z wdzięcznością za wasze świadectwo ufnej wiary oraz ofiarnego życia. Proszę was o modlitwę w intencji mojej posługi pośród was, z wami i dla was.

Ufam, że z opieką Matki Bożej i wstawiennictwem Św. Kazimierza, w obecnym czasie i panujących warunkach będziemy potrafili być wiernymi świadkami Boga i rozwijać Jego łaski, jakie otrzymujemy z taką obfitością od dnia przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego.

Wasz biskup Marek

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com