3 stycznia 2021 r.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

  1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.
  2. Jutro w naszej parafii Jerycho Różańcowe – wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa od godz. 12.00 do 16.00. Zapraszamy.
  3. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze Święte 6 stycznia według porządku niedzielnego.
  4. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego zbierane ofiary na tacę będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
  5. Też 6 stycznia w naszym Kościele „Wieczór Uwielbienia”. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na godz. 16.30.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Będzie to też druga niedziela miesiąca – taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na spłatę raty kredytu.
  7. Dziś w ramach nabożeństwa wieczornego Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  8. Bardzo dziękuje za ofiary składane na potrzeby parafii. Spłacamy kredyt – miesięcznie rata kredytu to ok. 3500 zł. Natomiast w lutym ta rata wynosi 15000 – dzięki ofiarności naszych parafian udaje się nam co miesiąc gromadzić odpowiednią kwotę. Mam nadzieję, że uda się nam też zgromadzić odpowiednie środki na lutową ratę. Jeszcze raz bardzo dziękuje za ofiary przekazywane na ten cel. Bóg zapłać.
  9. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską na życzenie – będziemy kontaktować się z tymi osobami i rodzinami, które wyraziły takie pragnienie. Można też zgłaszać chęć przyjęcia księdza po kolędzie w kancelarii parafialnej lub po Maszach Świętych.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE

 

Majowe  godz. 17.30

Czerwcowe godz. 17.45

 

Październikowe godz. 17.15

 

I-czwartkowe (o powołania), I-piątkowe (do NSJ) godz. 17.45

 

Do Matki Bożej od Cudownego Medalika – w każdą sobotę godz. 17.45

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com