20 grudnia 2020 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Nadchodzące święta przeżywajmy z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej wspólnocie parafialnej
 2. Zapraszamy do udziału w kończących się w tym Adwencie roratach o 6.15 rano. W związku z Wigilią w czwartek nie będzie Mszy Świętej popołudniowej.
 3. Można jeszcze nabyć świece Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom oraz opłatki. Ofiary składane z racji nabywania opłatków przeznaczone będą na bieżące prace w kościele – instalacja przeciwpożarowa. Opłatki i świece będą rozprowadzane po Mszach Świętych i w kancelarii parafialnej.
 4. Dzień spowiedzi adwentowej w najbliższy poniedziałek od godz. 16.30 do 21.00. W tym czasie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i będzie możliwość adoracji – zapraszamy do modlitwy. Zachęcamy też do spowiedzi każdego dnia na roratach i popołudniu od godz. 16.30.
 5. Nabożeństwo wieczorne o 17.30 – dziś Różaniec
 6. Przygotowaliśmy list z życzeniami do wszystkich parafian. Bardzo proszę by go zabrać – do listu dołączony jest obrazek z aktem zawierzenia rodzin – do odczytania podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na pandemię nie będzie wizyty duszpasterskie tradycyjnej – dlatego ten list z życzeniami.
 7. Zasiadając do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale przede wszystkim o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz o śpiewie kolęd.
 8. Msza Święta – Pasterka zostanie odprawiona o godz. 24.00. Wierni, którzy w czasie Pasterki przyjmą Komunię Świętą mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.
 9. Msze Święte w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego.
 10. W przyszłą niedzielę, 27 grudnia, przypada Święto Świętej Rodziny – odpust w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do wdzięczności za naszą wspólnotę parafialną i świętowania.
 11. Przypominamy o dodatkowej Mszy Świętej o godz. 13.00.
 12. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”.
 13. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za przygotowanie ozdób na nasze choinki – myślę, że będą piękne i oryginalne.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com