6 grudnia 2020 r.

II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Trwa Adwent, który przypomina nam nie tylko o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim wzywa nas do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Roratach ku czci Najświętszej Maryi Panny. Roraty w naszym kościele są codziennie, oprócz niedziel, o godzinie 6.15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach.
 2. Od dziś rozpoczynamy rozprowadzanie świec Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom oraz opłatków. Ofiary składane z racji nabywania opłatków przeznaczone będą bieżące praca w kościele – instalacja przeciwpożarowa. Opłatki i świece będą rozprowadzane po Mszach Świętych i w kancelarii parafialnej.
 3. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Postarajmy się dobrze wykorzystać ten czas. Szczegółowy plan rekolekcji podamy za tydzień.
 4. W niedzielę, 13 grudnia odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Ze względu na trwającą pandemię zrobimy to w następującym porządku: na Mszę Świętą na godz. 12.00 zapraszamy uczniów kl. 3A Szkoły Muzycznej oraz dzieci z naszej parafii, na Mszę Świętą na godz. 13.00 zapraszamy uczniów kl. 3B Szkoły Muzycznej.
 5. Dodatkowa Msza Święta Niedzielna o godz. 13.00.
 6. Dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Bóg zapłać.
 7. Dziś w ramach nabożeństwa wieczornego o godz. 17:30 – różaniec.
 8. Jutro Jerycho Różańcowe w naszej parafii – Adoracja od 12.00 do 16.00.
 9. We wtorek Uroczystość Matki Bożej Niepokalanej – Godzina Łaski od 12.00 do 13.00. Zapraszamy do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
 10. W przyszłą niedzielę taca na spłatę kolejnej raty kredytu.
 11. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com