29 listopada 2020 r.

I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim wzywa nas do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Roratach ku czci Najświętszej Maryi Panny. Roraty w naszym kościele będą codziennie, oprócz niedziel, o godzinie 6.15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii świętej. W piątek udamy się do chorych, których zwykle odwiedzamy z racji pierwszego piątku – można też zgłosić starsze osoby i chorych, którzy chcą skorzystać z sakramentu spowiedzi i Komunii świętej.
  3. Przypominamy też, że w naszym kościele jest codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  4. W przyszłą niedzielę, II Adwentu, poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Za tydzień też rozpoczniemy rozprowadzanie świec Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Ofiary składane z racji nabywania opłatków przeznaczone będą na bieżące praca w kościele – instalacja przeciwpożarowa. Opłatki i świece będą rozprowadzane po Mszach świętych i w kancelarii parafialnej.
  5. Wymiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca w sobotę po Mszy świętej wieczornej.
  6. Dodatkowa Msza Święta Niedzielna o godz. 13.00.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”. Do gazety dołączony jest dziś kalendarza na rok 2021.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com