4 października 2020 r.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. Rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele na tygodniu o godz. 17:00 w niedziele o godz. 17:30. Zachęcamy dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy. Przypominamy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.
  2. Chcemy by w naszej parafii powstały podwórkowe Kołka Różańcowe – zapraszamy dzieci i młodzież do tej inicjatywy modlitewnej. Do „Podwórkowych Kółek Różańcowych” będzie można się zapisać w niedziele październikowe po Mszy świętej o godz. 12.00 w kaplicy Jana Pawła II. Wymiana tajemnic będzie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej dla dzieci.
  3. Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.
  4. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską, w tym dniu Jerycho różańcowe w naszym kościele od godz. 14.00.
  5. W środę, 7 października – liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na spłatę kredytu i prace wykończeniowe w Domu Parafialnym. Za składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Za tydzień 11 października na Mszę świętą o godz. 10:30 zapraszamy Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, a o godz. 12:00 błogosławieństwo Różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
  8. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
  9. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się 16 października br. Będą trwać przez 9 piątków w Parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu (Księża Filipini).
  10. Czytajmy prasę katolicką.  

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com