27 września 2020 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.
 2. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
 3. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali na tygodniu o godz. 17.00 a w niedziele o godz. 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii o godz. 17.30 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie od godziny 16.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.15 W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną. Do chorych wyjątkowo udamy się nie w pierwszy piątek a w pierwszy czwartek miesiąca od godziny 9.00.
 5. Chcemy by w naszej parafii powstały podwórkowe Kołka Różańcowe – zapraszamy dzieci i młodzież do tej inicjatywy modlitewnej. Do „Podwórkowych Kółek Różańcowych” będzie można się zapisać w niedziele październikowe po Mszy świętej o godz. 12.00 w kaplicy Jana Pawła II. Wymiana tajemnic będzie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej dla dzieci.
 6. Przypominamy: Mszę Święte dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 12.00, Grupa Biblijna spotyka się w każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
 7. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy.
 8. W najbliższą sobotę – pierwszą miesiąca – spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca po Mszy Świętej wieczornej.  
 9. Po Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek tzw. „Świętopietrze” – ofiary te przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Rzymie i wsparcie finansowe działalności Ojca Świętego. Bóg zapłać za ofiary.
 10. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się 16 października br. Będą trwać przez 9 piątków w Parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu (Księża Filipini).
 11. Czytajmy prasę katolicką.  

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com