20 września 2020 r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
  2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji: schola, ministranci – spotykania w każdą sobotę o godz. 10.00. Zapraszam też chętnych do Oazy – pierwsze spotkanie za tydzień w sobotę o godz. 11.00.
  3. Przypominamy: Mszę Święte dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 12.00, Grupa Biblijna spotyka się w każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
  4. Zakończyła się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – celem tej zbiórki było oczyszczanie świata ze śmieci, i pomoc misjom – dziękujemy wszystkim którzy zechcieli coś wyrzuć i włączyli się w zbiórkę.
  5. Dzisiaj pierwsza Komunia dzieci na Mszy Świętej o godz. 12.00 – bardzo proszę tę Mszę zostawić przede wszystkim dla dzieci komunijnych i ich bliskich. Od poniedziałku do piątku dzieci, które przystąpiły do pierwszej komunii świętej będą przeżywały „Biały Tydzień”.
  6. Po Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie – szczególnie Bazyliki Grobu Chrystusa – jest to wsparcie, które zwykle jest w Wielki Piątek. Ponieważ w Wielki Piątek Kościoły były zamknięte stąd dzisiaj ta zbiórka. Bóg zapłać za ofiary.
  7. Dziś po Mszy świętej o godz. 18:00 Spotkanie organizacyjne Kandydatów do Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.
  8. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 12:00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  9. Czytajmy prasę katolicką.  

W tym tygodniu patronują nam:

*  21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.

23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com