1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.30. W związku z tym w październiku Msze św. popołudniowe w dni powszednie będą sprawowane o godz. 17.00 i druga Msza św. bezpośrednio po nabożeństwie różańcowym.

2. W środę, 3 października w Rzymie rozpocznie się Synod Biskupów poświęcony młodzieży. Podjęty będzie temat wiary i rozeznawania powołania wśród młodych ludzi. Chcemy towarzyszyć tym obradom naszą modlitwą. Zapraszamy więc wszystkich, zwłaszcza młodzież naszej parafii w czwartek na godz. 17.00. Rozpoczniemy adoracją Najśw. Sakramentu, którą połączymy z modlitwą różańcową w intencji młodzieży. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o głęboką wiarę dla naszej młodzieży oraz o to, aby młodzi ludzie dobrze odczytali swoje życiowe powołanie.

3. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Z racji pierwszego czwartku, pierwszego piątku i pierwszej soboty Msze św. popołudniowe będą sprawowane tylko o godz. 18.00.

4. W najbliższą sobotę, 6 października, odbędzie się Pielgrzymka do Sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole. Wyjazd autokaru sprzed naszego kościoła o g. 8.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 Msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic.

6. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych w modlitwie wypominkowej. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki jednorazowe, które wypisujemy czytelnie na kartkach wyłożonych na ostatniej ławce w nawie głównej, zaś półroczne i roczne będziemy podawać do księgi wypominkowej w kancelarii.

7. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in.: O Świętej Teresie z Lisieux, która pokazała nam, jaką drogą można wspiąć się do nieba.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com