1. Przypominamy, że od dziś wróciliśmy do przedwakacyjnego porządku liturgii Mszy św.: w dni powszednie Eucharystia sprawowana będzie dodatkowo o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 13.00. Dziś o 17.30 nabożeństwo eucharystyczne.

2. Jutro, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zapraszamy wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.

3. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna ale i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Warto też zachęcić swoje dzieci do włączenia się w różne grupy formacyjne działające przy naszej parafii. Chłopcom proponujemy wstąpienie w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Pierwsze spotkanie wszystkich ministrantów odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Informację o spotkaniu Scholi podamy za tydzień.

4. Jak w każdy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na nabożeństwa o 17.30 i Msze św. wotywne o godz.18.00. Okazja do spowiedzi będzie w tym tygodniu na każdej Mszy św. i w piątek od godz. 17.00. Chorych, których adresy zgłaszamy w kancelarii, odwiedzimy od godz. 7.00. Po wakacyjnej przerwie, w każdy piątek, o godz. 15.00 będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

5. W czwartek, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. W sobotę, 8 września, w święto MB Siewnej – zgodnie z wieloletnią tradycją – będziemy przeżywać w naszej parafii 40-to godzinne nabożeństwo. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwać od godz. 8.00 do godz. 18.00. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00, a o godz. 17.30 uroczyste Nieszpory Eucharystyczne. To doroczne nabożeństwo jest kolejną szansą, by ożywić naszą więź z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Również jutro w godz. od 14.00 do 16.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja prowadzona przez Żywy Różaniec.

7. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność Biblioteka Parafialna, która będzie czynna w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca od godz. 11.00 do 12.00. Zachęcamy do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki oraz prosimy by osoby, które dysponują wolnym czasem i możliwościami włączyły się w prowadzenie naszej biblioteki.

8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: „Nie tylko Biblia”, czyli o Kościele, który nie jest martwą religią Księgi, ale żywym organizmem. Ponadto w Gościu: - drastycznie wzrosła liczba nastolatków, którzy podejmują próby samobójcze. Co należy robić, aby nasza młodzież uwolniła się od depresji?

9. Wszystkich darczyńców, którzy swoimi ofiarami wspierają inwestycje realizowane na rzecz naszej parafii, obejmujemy wdzięcznym sercem i polecamy wstawiennictwu Świętej Rodziny. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zagospodarowanie placu wokół kościoła.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com