1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

2. Jutro, o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencjach Apostolatu Maryjnego.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo o 17.30 i Mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu Maryi.

4. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 Msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic różańcowych.

6. Informujemy, że od przyszłej niedzieli powracamy do przedwakacyjnego porządku liturgii Mszy św. W niedzielę, 2 września będzie już sprawowana Msza św. o godz. 13.00 i nabożeństwo o godz. 17.30.

7. Kończy się sierpień – miesiąc abstynencji. W tym roku Kościół zachęca nas: niech będzie to 100 dni abstynencji. Sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Światowe spotkanie rodzin w Dublinie jest dobrą okazją do wsłuchania się w głos papieża Franciszka o narzeczeństwie, małżeństwie i rodzinie. Ponadto w Gościu - o niezwykłym objawieniu Maryjnym w jednej z irlandzkich wiosek.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com