1. Na początku miesiąca trzeźwości narodowej postarajmy się pozytywnie odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywający nas do abstynencji. Podjętą przez nas decyzję o abstynencji od alkoholu odnotujmy w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która wyłożona jest przed obrazem Jezusa Miłosiernego w nawie bocznej kościoła.

2. Jutro, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 18.00, a od godz. od 14.00 do 16.00 będzie trwać adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

3. Tradycyjnie w święto Przemienienia Pańskiego wyruszy Radomska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątników z naszej parafii zachęcamy do pójścia z grupą nr 5. Zapisy do tej grupy są prowadzone w kancelarii parafii MB Miłosierdzia przy ul. Miłej.

4. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Nie ma wolności bez trzeźwości. Problem alkoholizmu w Polsce wciąż rośnie. 100 dni abstynencji to propozycja episkopatu dla tych wszystkich, którym zależy na Kościele i ojczyźnie. Ponadto w Gościu: o tajemnicy kapłańskiego powołania wobec coraz mniejszej liczby kandydatów do kapłaństwa.

5. Wszystkich darczyńców, którzy swoimi ofiarami wspierają inwestycje realizowane na rzecz naszej parafii, obejmujemy wdzięcznym sercem i polecamy wstawiennictwu Świętej Rodziny. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zagospodarowanie placu wokół kościoła.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com