1. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu. Naszą deklarację dobrowolnej abstynencji możemy wpisać do Księgi Trzeźwościowej wyłożonej pod obrazem Jezusa Miłosiernego.

2. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.

3. Jak w każdy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca, które przypadają w tym tygodniu, zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30 i Msze św. wotywne o godz. 18.00. W związku z okresem wakacyjnym chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy we wrześniu. Z sakramentu pokuty możemy korzystać każdego dnia od godz. 17.30 do 18.00.

4. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest codziennie, oprócz środy i soboty, w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.00.

5. W przyszłą niedzielę, 5 sierpnia, o godz. 7.00 Msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic różańcowych.

6. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. Radomska Piesza Pielgrzymka wyruszy tradycyjnie 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, by po ośmiu dniach, 13 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę. Pątników z naszej parafii zachęcamy do pójścia z grupą nr. 5, która wyrusza z parafii MB Miłosierdzia i skupia pielgrzymów z naszego dekanatu. Zapisy na pielgrzymkę są prowadzone w kancelarii parafii MB Miłosierdzia przy ul. Miłej.

7. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: Dlaczego żołnierze III Rzeszy wyjątkowo ich nienawidzili? O udziale osób duchownych w powstaniu warszawskim.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com