1. Rozpoczynamy dziś Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, w którym chcemy modlić się za wszystkich kierowców i podróżujących prosząc o Boże bł. na czas podróży. Ze św. Krzysztofem związana jest również akcja MIVA Polska: św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek po każdej Mszy św.

2. W środę przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu Świętym Krzysztofem.

3. W czwartek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima, na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

4. W piątek, 27 lipca, o godz. 18.00 Msza św. w intencjach Apostolatu Maryjnego.

5. W sobotę, 28 lipca, odbędzie się doroczna pielgrzymka Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę. Wyjazd autokaru sprzed kościoła o godz. 6.00.

6. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: specjalny dodatek - obrazek z modlitwą kierowcy do św. Krzysztofa. Ponadto w Gościu: wakacyjna ewangelizacja, czyli jak dotrzeć do osób, które same być może nie przyszłyby do kościoła.

7. Dokładnie rok temu informowałem naszych Parafian o planach budowy nowego domu parafialnego i kompleksowym zagospodarowaniu placu wokół kościoła. Dzięki Bożemu błogosławieństwu i życzliwemu wsparciu wielu naszych Parafian stoi już budynek w tzw. stanie surowym zamkniętym. Wewnątrz została ułożona instalacja elektryczna oraz tynki. Obecnie wykonywana jest instalacja hydrauliczna. Posiadane przez nas środki finansowe wystarczą jeszcze na wykonanie wylewek. Wykonanie pozostałych prac będzie uzależnione od posiadanych funduszy. Wszystkim darczyńcom wspierającym modlitwą i ofiarami całość inwestycji składam serdeczne Bóg zapłać.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com