1. Dziś 15. niedziela w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego.

2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

3. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. W diecezjach trwają stosowne przygotowania do podjęcia drogi przez pątników. Warto zastanowić się, czy nie podjąć takiej formy w ożywieniu osobistego życia religijnego. Chrześcijanin jest człowiekiem pielgrzymującym. Ziemia jest pewnym i ważnym etapem jego wędrówki. Pamiętajmy jednak, że nasza ostateczna ojczyzna jest w niebie.

4. Zachęcamy do włączenia się w doroczną pielgrzymkę Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 28 lipca. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy prowadzone są w kancelarii.

5. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: o kulcie Najdroższej Krwi Chrystusa, oraz o szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil, a dla wielu katolików stał się stylem życia.

6. Pragnę poinformować, że decyzją Matki generalnej z dniem dzisiejszym kończy swoją posługę zakrystianki w naszym kościele Siostra Weronika. Za 5-letnią pracę w naszej wspólnocie składamy Siostrze serdeczne podziękowania i życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Niepokalanej na dalsze lata życia zakonnego i posługi w Kościele. Ponieważ na miejsce siostry Weroniki nie przyjdzie nowa siostra będziemy musieli funkcjonować bez zakrystianki.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com