1. Dziś 14. niedziela w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Zwróćmy też uwagę, aby nasza postawa w czasie pobytu w świątyni - zwłaszcza odpowiedni strój - wyrażały należną cześć dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

2. Jutro w naszym kościele od godz. 14.00 do 16.00 będzie trwała adoracja Najśw. Sakramentu. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy powierzając Chrystusowi sprawy naszych rodzin, parafii i Ojczyzny.

3. W środę, 11 lipca, przypada święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Dzień jego wspomnienia jest okazją do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

4. Przypominamy, że obecnie obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek sprawowania liturgii. W dni powszednie Msze św. są o godz. 6.30 i 18.00, a w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 13.00 i nabożeństwa o godz. 17.30. Z sakramentu pokuty będziemy mogli skorzystać każdego dnia od godz. 17.30 do 18.00.

5. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary indywidualne oraz te złożone na dzisiejszą tacę, które w całości przeznaczymy na budowę parkingu na działce obok kościoła. Wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami wspierają plany zagospodarowania placu wokół kościoła składamy serdeczne podziękowania i polecamy opiece Świętej Rodziny.

6. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: W ciągu stu lat z Bliskiego Wschodu wyemigrowało 6 mln chrześcijan. Papież Franciszek zaprosił do modlitwy patriarchów i zwierzchników wszystkich Kościołów z tego zapalnego regionu.

7. Apostolat Maryjny z naszej parafii organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę, 28 lipca. Koszt tej jednodniowej pielgrzymki wynosi 45 zł. Zapisy prowadzone są w kancelarii.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com