1. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania za popełniane grzechy, zwłaszcza że miesiąc lipiec poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa.

2. W środę o godz. 18.00 Msza św. w int. Apostolatu Maryjnego i spotkanie formacyjne.

3. W piątek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zgodnie z uchwałą Episkopatu Polski Uroczystość tę obchodzimy jako „święto papieskie”. Zachęcamy do specjalnej modlitwy w tym dniu w intencjach Ojca Świętego. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W przyszłą niedzielę, 1 lipca, o godz. 7.00 Msza św. Rodziny Różańcowej i zmiana tajemnic różańcowych.

5. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 13.00 oraz nabożeństwa o godz. 17.30, natomiast w dni powszednie Msze św. będą sprawowane tylko o godz. 6.30 i 18.00. Na modlitwę do Bożego Miłosierdzia, która odbywała się w każdy piątek o godz. 15.00, zapraszamy po przerwie wakacyjnej w pierwszy piątek września.

6. Na czas wakacji swoją działalność zawiesi nasza Biblioteka parafialna. Przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować Pani Elżbiecie, która bezinteresownie poświęcała swój czas, by umożliwić nam korzystanie z dobrodziejstw czytania dobrych książek.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Często słyszymy, że młodzi nie szukają Boga. Warto jednak się zastanowić, czy to my, dorośli, w odpowiedni sposób pokazujemy im drogę do Chrystusa. Sposób wydaje się być prosty. Ponadto w „Gościu”: - wkrótce będziemy mogli oglądać nową katolicką telewizję. Kiedy to nastąpi?

8. Apostolat Maryjny z naszej parafii organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę, 28 lipca. Koszt tej jednodniowej pielgrzymki wynosi 45 zł. Zapisy prowadzone są w kancelarii.

9. Z okazji zakończenia roku szkolnego pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom za trud włożony w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży. Niech Chrystus Nauczyciel wynagrodzi poświęcenie i zaangażowanie w dziele wychowywania młodego pokolenia Polaków. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, obozy i kolonie życzymy nie tylko udanego, radosnego wypoczynku ale również czasu pełnego dobra i duchowego wzrostu.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com